خدمات سئو و طراحی سایت با سایت استار وب
آموزش تولید محتوای خلاق و جذاب جهت آماده سازی برای شغل تولید محتوا

شغل تولید محتوا، کارشناس تولید محتوا کیست؟

برخی از شغل‌ها مانند شغل تولید محتوا (Content production job) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. حتی با وجود اینکه خیلی از فعالان دنیای وب با آمدن AI هوش مصنوعی اعلام کردند که تولید محتوا رونق خود را از دست خواهد داد
Picture of محمد
محمد

محمد معرفت هستم دانشجوی رشته مشاوره در تبریز، چند سالیه که گرافیک پیج های بزرگ در اینستاگرام را بر عهده داشتم.علاقه شدید من به نوشتن باعث ورودم به حوزه تولید محتوا شده است. اعتقاد دارم نوشتن، فکر را پرورش می دهد و ایده های مختلفی را به ثمر می رساند.

با تغییرات گسترده دنیای امروزی، برخی از شغل‌ها مانند شغل تولید محتوا (Content production job) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. برای موفقیت در کسب‌وکارهای اینترنتی  و یا حتی رونق بخشیدن به کسب و کارهای سنتی باید از تولید محتوا استفاده شود، در واقع شما با تولید محتوا در قبال دادن اطلاعات برای خود مخاطب و مشتری جذب می کنید. کسی که تولید محتوا کرده و آن هارا مدیریت می کند در واقع شغل تولید محتوا را عهده دار می باشد. با مطالعه مطالب کلیدی این نوشته ها می توانید با شغل تولید محتوا، کارشناس تولید محتوا آشنا شوید و کسب و کارهایتان را بهتر مدیریت کنید و در صورت امکان استخدام مجموعه های مختلفی در این صنف شوید.

تعریف محتوا و چرایی تولید آن

به طور عمومی، محتوا در واقع تمامی مطالب موجود (چه نوشته و چه عکس و فیلم) در سایت و شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. وقتی وارد سایتی می‌شویم و مطالب مختلفی را می‌خوانیم در واقع از محتوایی که آن محتوانویس سایت در اختیار ما قرار داده است استفاده می‌کنیم. قطعاً رمز پیروزی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، انتشار محتوای جذاب و سودمند می‌باشد. ایجاد محتوا یا تولید محتوای مناسب نقش مستقیمی در بالارفتن آمار فروش و بازدید از کسب و کارهایتان ایفا می‌کند، این عبارت میزان اهمیت وجود شغل تولید محتوا و کارشناس تولید محتوا را بخوبی می رساند.

شغل تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا کسی است که برای سایت‌ها و پیج‌های شبکه‌های اجتماعی، محتواهای متنی، تصویری و ویدئویی و… تهیه و تدوین می‌کند. محتوانویس تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که محتوایی تولید کند تا طبق  الگوریتم‌های سایت یا شبکه‌های اجتماعی هماهنگ باشد و رتبه خوبی را دریافت کند.

آموزش تولید محتوای خلاق و جذاب جهت آماده سازی برای شغل تولید محتوا

یک کارشناس تولید محتوای حرفه‌ای، ابتدا نیاز مخاطبشان را می‌شناسد و می‌داند که افراد مختلف چه نیازها و انتظاراتی را دارند؛ سپس متناسب با آن نیازها و دل‌مشغولی‌های مشتری، محتواهایی را تولید می‌کند. کسی که به شغل تولید محتوا علاقه‌مند است و می‌خواهد وارد این شغل شود، یادگیری مهارت‌های زیر برایش سودمند خواهد بود.

  • آشنایی با مفاهیم سئو
  • آشنایی با نرم‌افزارهای گرافیکی
  • مهارت تایپ سریع در صورت امکان تایپ ده انگشتی
  • تسلط بر قواعد زبان فارسی یا زبان دیگر

البته این موضوع نیز گفته شود که اگر تازه با شغل تولید محتوا آشنا می‌شوید، لزوماً داشتن همه موارد الزامی نیست به‌مرور می‌توان مهارت‌های فوق را کسب کرد. محتوای استاندارد که بتواند شخص نویسنده را تبدیل به یک کارشناس تولید محتوا کند نیاز به آموزش تولید محتوا دارد، البته اکثر دوره های آموزشی تولید محتوا در این خصوص پیش نیاز خاصی ندارند و افرادی که علاقمند به این شغل هستند می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

مزیت‌های شغل تولید محتوا

شغل تولید محتوا، مزیت‌های بی‌شمار زیادی را دارد و این موضوع باعث شده است که افراد زیادی به سمت این شغل مایل شوند. تحقیقات صورت‌گرفته نشان می‌دهد تعداد محتوانویس‌ها، کارشناس‌های تولید محتوا و سئوکارها  روبه‌افزایش است؛ این موضوع دلالت بر داشتن مزیت‌های زیاد شغل تولید محتوا می‌باشد. در اینجا چند تا از مزیت‌های شغل تولید محتوا را بررسی می‌کنیم.

استمرار داشتن شغل تولید محتوا

در مقدمه اولیه، به این موضوع اشاره کردیم که با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی مردم، کسب‌وکارها نیز در حال تغییرات بسیار هستند. لطفاً چند سال قبل را به‌خاطر بیاورید که چه شغل‌هایی وجود داشتند که دیگر اثری از آنان نیست؟! ولی شغل تولید محتوا به این‌گونه نمی‌باشد؛ یعنی نه‌تنها از بین نمی‌رود؛ بلکه روزبه‌روز به این شغل احتیاج زیادی پیدا می‌شود. شما می‌توانید با فراگیری تولید محتوا از آسیب‌های مالی و مشکلات اقتصادی به‌دور باشید.

تولید محتوا به‌صورت دورکاری و پروژه‌ای

از مزیت‌های مهم دیگر شغل تولید محتوا این است که می‌توان آن را به‌صورت دورکاری و پروژه‌ای انجام داد. در دوران کرونا بسیاری از مشاغل آسیب جدی دیدند؛ ولی محتوا کارها، هیچ اختلال جدی را تجربه نکردند؛ چون از راه دور می‌توانستند تولید محتوا کنند. افراد زیادی نیز به‌صورت فریلنسری کارهای تولید محتوا و سئو سایت را انجام می‌دهند و این نیز مزیت قابل‌توجهی است. شما با داشتن یک لپ تاب یا سیستم ساده می‌توانید کارشناس تولید محتوا بشوید و نیاز به هزینه اولیه زیادی برای شروع کار ندارید.

آینده‌دار بودن شغل محتوانویسی

از جمله مشاغلی که می‌توان به آینده‌دار بودن آن اشاره کرد شغل تولید محتوا است. باگذشت زمان شغل‌های جدیدی پا به عرصه می‌گذارند و شغل‌های قدیمی در حال حذف‌شدن هستند. تولید محتوا جزء شغل‌های جدیدی است و آینده خوبی را دارد. حتی با وجود اینکه خیلی از فعالان دنیای وب با آمدن AI هوش مصنوعی اعلام کردند که تولید محتوا رونق خود را از دست خواهد داد، گذر زمان نشان خواهد داد که هیچ محتوایی نمی تواند جایگزین محتوای حرفه ای تولید شده توسط انسان شود.

داشتن درآمد بالای تولید محتوا

درآمد شغل تولید محتوا بستگی به کیفیت و شرایط مختلفی دارد. معمولاً هرچقدر محتوای تولید شده از کیفیت بیشتری برخوردار باشد قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. درآمد تولید محتوای متنی به‌صورت کلمه‌ای حساب می‌شود و محتواهای از قبیل فیلم و عکس نیز درآمد مختلف خود را دارند.

برای کارشناس تولید محتوا، داشتن رزومه قوی الزامی است و نقش زیادی در تعیین قیمت‌ها دارد؛ هرچقدر رزومه قوی و بیشتری را داشته باشید می‌توانید به درآمدهای بالا نیز برسید. اگر محتوانویسی طبق اصول سئو محتوایی را تولید کند قیمت‌های فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهد کرد.

هزینه شروع به اشتغال، شغل تولید محتوا

اگر شما نیز به دنبال شروع کاری هستید؛ ولی سرمایه اولیه آن کار را ندارید، یکی از بهترین گزینه‌ها شغل تولید محتوا است. شما برای راه‌اندازی و انجام این شغل به سرمایه اولیه زیادی احتیاج ندارید، چون می‌توان با یک لپ تاب ساده متصل به اینترنت به‌راحتی کارتان را شروع کنید. خیلی از افراد مختلفی وجود دارد که در خانه کسب درآمد می‌کنند.

سخن آخر

درمورد شغل تولید محتوا اطلاعات کلیدی و مطالب تکمیلی را ارائه دادیم در ابتدای مقاله شغل تولید محتوا یا کارشناس تولید محتوا را برایتان معرفی کردیم. در بدنه مقاله راجع به مزیت‌ها و نقش مهمی که تولید محتوا می‌تواند داشته باشد حرف زدیم. حتماً با خواندن کامل مقاله، متوجه این  فرصت ایده‌آل شده‌اید  که می‌توانید با یادگیری مهارت تولید محتوا، کسب درآمد کنید. امیدواریم بتوانید از این مطالب نهایت استفاده را ببرید.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امضای محتوایی چیست؟
سئو
jafar
امضای محتوایی چیست؟

بحث امضای محتوایی امروزه یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و دیجیتال مارکتینگ می باشد، البته لازم بذکر است که این موضوع قبلا نیز جزء معیارهای گوگل بوده ولی در سالهای اخیر این مسئله بیشتر مطرح شده است. اما امضای محتوایی چیست؟

ادامه مطلب »

فرم درخواست طراحی سایت

با پر کردن اطلاعات فرم زیر درخواست شما به دست بخش مربوطه رسیده و آنها پس از بررسی در کوتاه ترین زمان ممکن جهت هماهنگی و مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست مشاوره سئو

با پر کردن اطلاعات فرم زیر درخواست شما به دست بخش مربوطه رسیده و آنها پس از بررسی در کوتاه ترین زمان ممکن جهت هماهنگی و مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

فرم درخواست تولید محتوا

با پر کردن اطلاعات فرم زیر درخواست شما به دست بخش مربوطه رسیده و آنها پس از بررسی در کوتاه ترین زمان ممکن جهت هماهنگی و مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

تعداد مقالات مورد نیاز شما؟
نرخ مد نظر شما برای تولید محتوا؟
لطفا گزینه های مد نظر خود را انتخاب کنید؟